Backhandový klír: jak trénovat a vyvarovat se chyb

V tréninkovém seriálu věnovaném backhandovému klíru jsme se věnovali motivaci, vhodným přípravným cvičením, správnému pohybu k míčku a také samotné technice úderu.

Backhandový klír: metody nácviku techniky

Nová série tréninkových videí z produkce BadmintonCoach.cz se zaměřuje na praktické metody nácviku. Backhandový klír patří k nejobtížnějším úderům ve hře. Vedle tréninku metod, jak se vyhnout jeho zahrávání a odehrávat ze zadního backhandového rohu přes hlavu, je ale každopádně potřeba doplnit i nácvik odehrání dlouhého míče backhandovým úderem. První z trojice nových videí nabízí tipy pro nácvik techniky backhandového klíru od jednoduchých cvičení s nahazováním až po cvičení s pohybem a reakci na míč přicházející z různých částí kurtu.

Backhandový klír v taktických kombinacích

Druhé video je určeno pokročilejším hráčům, kteří zvládnou základní techniku backhandového klíru. Tomáš Krajča a Honza Vorlík v něm ukazují několik kombinací taktické povahy, které se snaží vystihnout situace, při kterých v zápasech dochází k otočení zády k soupeři a odehrání backhandem. Cvičení spojují odehrání z pohybu a několik variant následných úderů, typických pro zápasové situace – zejména zkrácení hry za síť či smeč po obvykle kratším backhandovém klíru.

Nejčastější chyby při zahrávání backhandového klíru

Při cvičení techniky i hraní backhandových klírů v zápasech se často opakuje několik druhů typických chyb. Poslední video ze seriálu se věnuje těmto problémům a dává tipy, čeho se při nácviku i hře vyvarovat – ať už jde o zahrávání příliš blízko u hlavy, špatné držení rakety anebo příliš dlouhé či strnulé provedení samotného švihu.

Tři nová videa obsahují řadu tipů, jak obměnit svůj trénink a zlepšit techniku provedení backhandového klíru. Každopádně by ale měla být jen odrazovým můstkem pro samotnou přípravu. Neváhejte přizpůsobit jednotlivá cvičení specifickým podmínkám, vlastním možnostem a silám a nebojte se experimentovat.

A každopádně nezapomeňte, že pouze cvičení dělá mistra. Tak tedy: s chutí do toho! ;-)

Jeden diskutující v “Backhandový klír: jak trénovat a vyvarovat se chyb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>