Badmintonový camp v Letňanech: tréninky tentokrát i pro čtyřhru

O víkendu 20.-21. září 2014 proběhl v Letňanech v areálu Sportcentra Praha první camp pro VAŠÍ LIGU v sezóně 2014/2015. Trenérský tým pod vedením Tomáše Krajči přivítal celkem dvacet jedna účastníků, kteří se přišli zlepšit v technice úderů, pohybu po kurtu a také v taktice hry. Dva náročné dny přinesly deset hodin tréninku, který otestoval kondici zúčastněných, ale umožnil probrat řadu témat z oblasti základů správného badmintonu.

Všestranné tréninky pro dvouhru i párové disciplíny

KRÁTKÉ PODÁNÍ předváděla Míša Zelinková, 1. hráčka juniorského žebříčku ČR
KRÁTKÉ PODÁNÍ předváděla Míša Zelinková, 1. hráčka juniorského žebříčku ČR
Protože VAŠE LIGA od podzimní sezóny rozjíždí nově také soutěž ve čtyřhrách, nabídl camp tentokrát mix singlových a deblových cvičení. V rámci běžného programu se tak hráči mohli poučit o více disciplínách a odlišné taktice, když je na kurtu jen jeden hráč a naopak, když jsou na něm dva. Sobotní dopolední trénink nabídl cvičení úderů na síti pro dvouhry a pro párové disciplíny pak nácvik backhandového podání a standardních příjmů a také rychlé změny držení a drajvových úderů.

Odpoledne došlo na základní pohyb a údery ze zadní části kurtu a drajvová cvičení s rotací hráčů. V neděli ráno navázal výklad o obranném a útočném postavení ve čtyřhře a první jednoduchá cvičení se smeči a obranou. Odpoledne pak došlo na základní taktické kombinace ať už 1 proti 1 s úkolem pro dvouhru, anebo 2 proti 2 s dodržováním správného čtyřhrového postavení.

ZÁŘÍJOVÝ CAMP přilákal zatím nejvyšší počet účastníků
ZÁŘÍJOVÝ CAMP přilákal zatím nejvyšší počet účastníků

Díky partnerům a hlavně účastníkům

Záříjový badmintonový camp proběhl opět za partnerství s badmintonovou halou Sportcentrum Praha, a také společností Yonex, díky níž měli hráči možnost vyzkoušet si řadu špičkových modelů raket a získat vybavení od Yonexu se slevou.

Díky ale samozřejmě patří hlavně trenérskému týmu ve složení Romča Čechová, Anička Vojtková, Míša Zelinková, Honza Řasa, Honza Vorlík, Jonáš Petřek a všem, kteří se zúčastnili a přežili; jmenovitě tedy: Štěpánka Romanová, Martina Lahodová, Tereza Krupková, Markéta Škvorová, Zdeňka Voštová, Aneta Šimáčková, Pavla Sálová, Veronika Mičková, Petr Černý, Standa Pospíšil, David Nejedlý, Pavel Lochman, Vojtěch Makovec, Pavel Vykydal, Jiří Brejcha, Jakub a Jan Houserovi, Zdeněk Gašpar, Petr Platil, Jaroslav Miklóš a Martin Málek.

Prohlédněte si: fotogalerie z campu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>