Badmintonový den v Kralupech: tréninky pro děti i dospělé

V neděli 26. ledna proběhl v Kralupech nad Vltavou pestrý badmintonový program. Vedle soustředění dětského badmintonového oddílu si zatrénovali také dospělí hráči a hráčky. Pod vedením trenéra Tomáše Krajči proběhlo hned 6 tréninkových hodin zaměřených na základy pohybu po kurtu a úderové techniky. Badmintonový den v Kralupech v hale U Cukrovaru navštívilo osm děti a dvojnásobný počet dospělých neregistrovaných hráčů.

Dětský camp: čtyři hodiny tvrdé práce

OSMIČKA STATEČNÝCH účastníků dětského soustředění v Kralupech
OSMIČKA STATEČNÝCH účastníků dětského soustředění v Kralupech
Děti a mládež měli svůj program od 9 do 11 hodiny dopolední a od 13 do 15 hodin odpoledne. Osmička statečných cvičili pod vedením trenéra Tomáše Krajči a proseckých hráček Karolíny Krajčové a Venduly Gronové. Dopolední fáze se zaměřila zejména na správný pohyb k síti a údery od sítě, nechybělo ani kondiční cvičení v podobě neoblíbeného běhání HIIT (high intensity interval training). Odpoledne pak především šlo o údery ze zadní části kurtu a pohyb pro zahrání klíru či dropu. Vše uzavřel velmi výživný “korejský běh”, kterému už přihlížela řada dospělých, jejichž trénink na ten mládežnický přímo navazoval.

Trénink dospělých: dvě hodiny technických cvičení

Dospělí se sešli v hojném počtu šestnácti hráčů a hráček. Čekaly je celé dvě hodiny perné badmintonové dřiny. Ta sestávala z úvodní rozcvičky, frekvenčního a rychlostního cvičení, přebíhaček po kurtu a pochopitelně zejména řady technických nácviků, jež se zaměřily hlavně na klíry, dropy a údery zahrávané od sítě.

Sledujte také krátký videoklip o kralupském tréninkovém dni:

Jak dětské, tak i dospělácké zimní soustředění v Kralupech se vydařilo na jedničku. Zájem hráčů a kvalita tréninku společně s výtečným zázemím haly U cukrovaru pomohly k úspěchu akce, která se jistě bude v nejbližších týdnech a měsících opakovat.

fotogalerie z campu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>