Berta Ausbergerová 9. na Mistrovství Evropy!

Ve 14 letech si připsala své první starty v I. celostátní lize dospělých za družstvo SK Prosek Praha. Na mistrovství České republiky do 19 let získala společně se stejně starou Veronikou Srncovou z Židlochovic stříbrnou medaili ve čtyřhře dívek. A ve dnech 14.-16. února se zúčastnila Mistrovství Evropy do 15 let jako členka českého národního týmu. Seznamte se: Berta Ausbergerová.

Odměna za poctivou přípravu

S ÚSMĚVEM to jde v tréninku lépe
S ÚSMĚVEM to jde v tréninku lépe
Berta se dlouhodobě připravuje v oddílovém zázemí SK Prosek Praha pod vedením hlavního trenéra Tomáše Krajči a individuálně s trenérkou Dianou Pražákovou. Členkou oddílu je Berta už odmalička – s badmintonem začínala ve svých sedmi letech. Z přípravky a žákovských tréninkových skupin se propracovala mezi dospělé a nyní absolvuje 5 badmintonových tréninků týdně, spolu s nezbytnou kondiční přípravou a regenerací.

Sportovní úspěchy se nerodí náhodou – a v žádném případě to není případ Berty. Její dlouhodobá cílevědomá příprava se před velkými turnaji v průběhu února ještě zintenzivnila a odměnou byla špičková sportovní forma. Na MČR U19 zazářila společně s Veronikou v deblu, tím hlavním vrcholem bylo ale Mistrovství Evropy U15. Tento turnaj se konal vůbec poprvé, součástí reprezentačního týmu pod vedením trenéra Radka Votavy byli vedle Berty ještě Petr Beran, Jan Louda, Tereza Švábíková a Michaela Fuchsová.

9. místo a výhra nad nasazenou Angličankou

NEKOMPROMISNÍ SMEČÍ Berta leckdy "trhá sítě" ;-)
NEKOMPROMISNÍ SMEČÍ Berta leckdy “trhá sítě” ;-)
Berta na ME ve švýcarské Basileji startovala pouze ve dvouhře. Ve svém prvním zápase si poradila se šikovnou a technickou soupeřkou z Estonska Liisou Tannikovou 21:18 a 21:12. Ve druhém kole ji čekala třetí nasazená soupeřka z Anglie. Také Samotani Wijetungeová ale nakonec odešla poražena po výsledku 21:19 14:21 a 21:14. Jedno z velkých překvapení turnaje znamenalo postup mezi 16 nejlepších. Tam již Berta bohužel podlehla Saře Penalverové ze Španělska výsledkem 19:21 a 9:21. Z Basileje si tak odvezla parádní 9.-16. místo.

Mistrovství Evropy bylo pro Bertu i celý národní tým velkým zážitkem také díky souběžnému konání ME družstev dospělých – kontinentální kvalifikace na Thomas Cup a Uber Cup. V akci tak mohli naši žáci vidět ty největší hvězdy včetně Viktora Axelsena či Matthiase Boeho a Carstena Mogensena.

Bertě patří srdečná gratulace a poděkování za přístup, s jakým absolvuje i ty nejtěžší tréninky a náročná soustředění. A co je důležité: skvělý výsledek z ME je milníkem, avšak teprve na začátku velké cesty. Kam až dosáhne?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>