Dobřichovice 2014: soustředění ligového týmu

Ve dnech 11.-15. srpna proběhlo v Dobřichovicích letní soustředění ligového družstva SK Prosek Praha. Pod vedením trenérky Diany Pražákové se připravovala třináctka proseckých badmintonistů na nadcházející sezónu 2014/2015. Náročný, ale zábavný program probíhal v areálu dobřichovického Sokola, ve velké čtyřkurtové tělocvičně, v malé sokolovně a na přilehlých hřištích.

Dobřichovice hostily i juniorské reprezentanty

STABILIZAČNÍ TRÉNINK byl součástí odpolední fáze
STABILIZAČNÍ TRÉNINK byl součástí odpolední fáze
V tréninkové skupině se potkávali jak zkušenější a starší hráči, tak i mladé naděje proseckého badmintonu. Na nadcházející soustředění juniorské reprezentace ČR se v Dobřichovicích připravovaly Berta Ausbergerová a Michaela Zelinková, které doplnili členové pražského Regionálního sportovního centra Honza Vorlík a Vaškové Podivín s Palánem, či deblová partnerka Berty Veronika Srncová ze Židlochovic.

Denní program zahrnoval tradičně nepopulární ranní běžeckou fázi před snídaní, dopolední dvouhodinový trénink v tělocvičně, odpoledne pak přineslo hodinovou rozcvičovací a kondiční fázi následovanou opět dvěma hodinami badmintonu už více v herním a zápasovém tempu. Právě na odpolední tréninky dojíždělo i několik hostů, kteří tak zpestřili sparingové zápasy a vytvořili větší konkurenci pro “stálé obyvatele”.

Příjemnými bonusy v průběhu týdne byla středeční návštěva berounského aquaparku a čtvrteční hodinový trénink s Danou Šachovou z CLPA, která připravila dynamický posilovací program pro svaly dolních končetin a následně posilovací, ale zejména strečinkové cvičení, které řádně otestovalo držení těla a správné dýchání.

Soustředění jako týmová práce

Tréninky dobřichovického soustředění měly vysokou kvalitu zejména díky přístupu a pracovitosti všech zúčastněných, kteří se navzájem povzbuzovali a hecovali k překonání vlastních hranic. Ať už šlo o skákání přes švihadlo, cvičení tvrdosti a umístění smečů, anebo singlovou běžeckou kombinaci, vždy se našel někdo, kdo povzbudil toho, který už “mlel z posledního” a naopak ocenil, když se podařilo udělat ještě o krůček navíc, doběhnout zdánlivě nedoběhnutelné, či prostřelit poslední smečí svého nahrávače.

Prosecké badmintonisty nyní čekají z jedné strany reprezentační a výběrová soustředění, z druhé pak letní školička pro ty úplně nejmenší členy. Celý letní program pak uzavře v posledním srpnovém týdnu Deblová škola, soustředění zaměřené na párové disciplíny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>