Dubnový camp v Letňanech: deset hodin poctivého tréninku

O víkendu 5.-6. dubna proběhl v Letňanech v prostorách Sportcentra Praha badmintonový camp pro VAŠÍ LIGU a zájemce z řad neregistrovaných badmintonistů. Na čtyřech kurtech badmintonové haly se pod vedením trenéra Tomáše Krajči připravovalo hned 16 účastníků, kteří absolvovali porci deseti tréninkových hodin zaměřených na nácvik úderové techniky, správného pohybu po kurtu a jednoduchých taktických kombinací pro dvouhry.

Na kvalitu provedení jednotlivých cvičení dohlíželi asistenti Honza Řasa, Vendula Gronová, Jonáš Petřek, Kája Krajčová a Honza Vorlík. Statečnými zúčastněnými pak byli Běla a Jana Nekolovy, Michaela Frayerová, Lucie Opolzerová, Eva Lešková, Bára Kasinová, Martina Lahodová, Radek Petřík, Tomáš Krásný, Břetislav Krček, Jan Smola, Petr Hlobil, David Nejedlý, Ivo Kubát, Michal Řezáč a Jan Vodička.

Speciální ocenění patří Tomáši Krásnému, který v letošní sezóně absolvoval všechny čtyři badmintonové campy VAŠÍ LIGY. Velký dík za setrvalou přízeň… a ať to dobře hraje! ;-)

BADMINTONOVÉHO CAMPU v Letňanech se zúčastnilo 16 hráčů a hráček
BADMINTONOVÉHO CAMPU v Letňanech se zúčastnilo 16 hráčů a hráček

V tréninku došlo na smeče, obranu i “jemnou práci”

Tréninkový program tentokrát spojil jak nácvik razantních úderů, tak i jemnější badmintonovou práci. Úvodní sobotní tréninková jednotka představila aktivaci a pohyb do přední části kurtu, naražené kraťasy, loby a další údery z přední části kurtu. Odpoledne se pak věnovalo nácviku klírů, pohybu do zadní části kurtu a došlo také na smeče a obranu proti smeči.

Neděli pak otevřel trénink zaměřený na rozdílné techniky dropů a také obranné údery ze zadní části kurtu; to vše s cílem přesvědčit hráče, že badminton je pestrá hra plná možností a nemusí zvítězit ten, kdo dokáže zahrát dál dozadu. Nedělní odpoledne pak nabídlo řadu cvičení pro šikovnost s raketou, uvolnění a stisk, a také první taktické kombinace. Radost z jejich zvládnutí na některých kurtech byla po více než osmi hodinách tréninku nefalšovaná a nabíjející.

Trénink s bonusem: video, testování raket

PRÁCE ASISTENTA vyžaduje vedle odbornosti také schopnost improvizace
PRÁCE ASISTENTA vyžaduje vedle odbornosti také schopnost improvizace
Jak už je zvykem od předchozích campů v Průhonicích, na Spojích a naposledy v Letňanech, není programem campu jen samotný trénink. Jedním z příjemných bonusů je možnost testování nových modelů raket od společnosti Yonex, tentokrát byl k dispozici i populární model Z-Force II, kterým hraje celá řada hráčů světové špičky včetně Lee Chong Wei (světová jednička ve dvouhře).

Obědovou přestávku mezi tréninky jsme vedle stravování v restauraci Kučerovka na blízkém zimním stadionu využili také k přehrání některých videí a ilustraci prvků úderové techniky i pohybu. V akci mohli účastníci campu vidět jak hlavního trenéra a jeho asistenty, tak i světové hráče v aktuálních záznamech z turnaje India Open Super Series.

Inspirací pro další přípravu pak pro účastníky bude zhodnocení videozáznamu tréninkových zápasů, které se na campu odehrály.

Všem účastníkům přejeme hodně štěstí v ligových zápasech, radost ze hry a mnoho badmintonových úspěchů.

Fotogalerie z campu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>