Finty v tréninku: backhandový lob křížem z forehandu

Čtvrté video ze seriálu o fintách v tréninku je tak trochu speciální. Ukazuje fintičku, při které zahráváme lob křížem z forehandového rohu – nehrajeme ovšem forehandem, ale backhandem. Cílem je velmi rychlá změna držení rakety, tak aby soupeř předpokládal, že budeme hrát kraťas po čáře.

Fintu v praxi předvedou hráči přípravky SK Prosek Praha Marek Schumpeter (10 let) a Adam Šulc (9 let), ve zpomaleném záběru uvidíte i provedení trenéra Tomáše Krajči.

Přemýšlíte po zhlédnutí videa o užitečnosti této finty? Netřeba nic zastírat – tohle není úder do zápasu, tedy pokud nevedete 20:10 a nechcete si ze svého soupeře trochu “vystřelit”. Přesto jde o užitečný tréninkový nástroj.

Klíčem k pochopení významu této finty je následující fakt: jde zahrát pouze díky rychlé změně držení rakety. Kdo se pokusí ohnout paži do nepřirozeného úhlu, aby odehrál backhandem ve forehandu, zahraje do sítě anebo míč vůbec netrefí. Při uvolněném držení ale stačí pouze raketu otočit v prstech o 90 stupňů a stisknout držátko.

A proto se tato finta výborně hodí do tréninku jako nácvik rychlé změny držení rakety, který na rozdíl od jiných cvičení motivuje právě tím, že jde o efektní fintičku. A tím pádem jde zároveň i o důkaz, že alespoň někdy může být cvičení důležitých dovednosti doopravdy zábava… ;-)

Předchozí díly seriálu: zadržený drop, lob křížem – lob po čáře v backhandu a kraťas křížem – lob po čáře ve forehandu.

4 diskutující v “Finty v tréninku: backhandový lob křížem z forehandu

  1. Pingback: Finty v tréninku: zadržený drop | Badminton Coach

  2. Pingback: Finty v tréninku: lob křížem – lob po čáře v backhandu | Badminton Coach

  3. Pingback: Finty v tréninku: kraťas křížem -> lob po čáře z forehandu | Badminton Coach

  4. Pingback: Finty v tréninku: lob po čáře – kraťas křížem z forehandu | Badminton Coach

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>