Kondiční soustředění 2013: náročná příprava na novou sezónu

Ne všechny tréninky badmintonistů se odehrávají na kurtu. Tomáš Krajča a jeho svěřenci z oddílu SK Prosek Praha strávili čas mezi 11. a 14. červencem na chalupě v Havlíčkově Borové poctivou kondiční dřinou, aby položili základ své fyzické zdatnosti pro badmintonovou sezónu 2013/2014. Společně s Tomášem třídenní tréninkový program absolvovali Lucka Mocková, Honza Řasa a Jonáš Petřek.

Poctivý tréninkový program, který startoval v 7:30 ráno a končil okolo 18. hodiny večerní zahrnoval běžecká cvičení, sprinty do kopce ke kostelu, intervalové i dlouhé běhy v lese a samozřejmě také frekvenční a koordinační cvičení, švihadlo, atletický žebřík, posilovací gumy a další libůstky. Ke cti proseckým slouží, že soustředění zvládli v plném tempu, dobré náladě a bez jakéhokoli zranění. Celková míra více než 20 naběhaných km za prodloužený víkend, tisícovky dvojšvihů a nespočtu kliků, dřepů a dalších posilovacích cviků hovoří jasnou řečí o tom, že nešlo o obvyklou formou “prokrastinační” prázdninový víkend.

Malý pohled do zákulisí nabízí video sestřihané převážně ze cvičení dopoledního tréninku druhého dne soustředění – čtenáři BadmintonCoach.cz se pak mohou těšit na seriál tréninkových článků o atletickém žebříku a stabilizační přípravě doplněný právě rozšířenou formou videozáznamu naznačených cvičení. Zůstaňte s námi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>