Mistrovství ČR U13: tři cenné kovy pro Václava Palána

Mistrovství ČR nejmladší soutěžní kategorie U13 hostil o víkendu 3.-4. května Liberec. V prostorách tělocvičny Technické univerzity reprezentovali oddíl SK Prosek Praha Václav Palán, Daniel Zelinka a hostující Klára Homolková pod vedením trenéra Tomáše Krajči. I druhý žákovský šampionát přinesl proseckému badmintonu medailovou radost: Vašek získal stříbrnou medaili ve čtyřhře chlapců a bronzové medaile ve dvouhře chlapců a smíšené čtyřhře!

Vašek potrápil i trojnásobného mistra ČR

MEDAILOVÁ SBÍRKA Vaška Palána se zastavila na jedné stříbrné a dvou bronzových
MEDAILOVÁ SBÍRKA Vaška Palána se zastavila na jedné stříbrné a dvou bronzových
Ve smíšené čtyřhře využil Vašek s Adélou Antošovou nasazení. Po prvním volném kole se dokázali dvěma výhrami probít až do semifinále. V něm už podlehli lépe sehrané a přesnější jihočeské dvojici Janoštík-Hadáčková. Bronzové medaile jsou ale pro oba velkým úspěchem.

Ve dvouhře patřil Vašek do širšího okruhu favoritů na medaile. Náročný los proti němu v prvním kole postavil pardubického Petra Janouška, s ním si ale Vašek poradil ve dvou setech poměrně jednoznačně. Ve čtvrtfinále dokázal najít recept na pestrou a bojovnou hru českokrumlovského Tomáše Švejdy. V semifinále čekal Marek Aubus – jasný papírový favorit turnaje. Vašek se do něj ale opřel nebojácně a získal první set poměrem 21:19. V dalších dvou už bohužel bodově Aubusovi nestačil, ale po porážce 17:21 a 13:21 odešel z kurtu s hlavou vztyčenou. Bronzová medaile je pro něj odměnou za poctivou celoroční práci v přípravě, a to nejen práci fyzickou, ale i zlepšování mentální stránky hry.

Konečně čtyřhra společně s Vítkem Kulíškem z pražské Astry přinesla Vaškovi nejcennější medaili. Kluci si dokázali poradit s náročným čtvtfinále proti plzeňské dvojici Mráz-Viktora, kterou porazili ve třech setech. Také na tři sety pak vyhráli i nedělní semifinále proti Janoštíkovi a Šimoníkovi. Až ve finále tahali za kratší konec proti hradeckému páru Aubus-Neškrabal.

Také Klára a Daniel předvedli na MČR bojovné výkony, i když pouze Kláry úvodní singl s Terezou Hřebíkovou měl vítězný konec. S vystoupením všech tří, ale pochopitelně především Vaška, tak může být jednoznačná spokojenost.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>