Mistrovství ČR U17: bronzová medaile pro Bertu Ausbergerovou

O víkendu 10.-11. května proběhlo v Českém Těšíně mistrovství ČR kategorie do 17 let. Prosecké barvy reprezentovaly pouze dívky – v turnaji startovaly Berta Ausbergerová, Michaela Zelinková, Šárka Vlášková a Kateřina Houšková pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Největšího úspěchu dosáhla Berta, která obsadila třetí místo ve čtyřhře dívek společně s Veronikou Srncovou. Míša k jejímu výsledku přidala dvě pátá místa ve dvouhře a ve čtyřhře dívek s dobrušskou Veronikou Kubečkovou.

Díky tomuto krásnému výsledku se proseckému oddílu podařilo udržet parádní bilanci. Na všech turnajích GPA a MČR v kategoriích od U13 po U19 se jeho zástupcům v této sezóně podařilo získat nejméně jedno medailové umístění!

Berta má za čtyřhru zlato, stříbro i bronz

BERTA AUSBERGEROVÁ získala celkem pět mistrovských medailí
BERTA AUSBERGEROVÁ získala celkem pět mistrovských medailí
Berta Ausbergerová sama zakončila sezónu s báječnou bilancí pěti mistrovských medailí. Její nejúspěšnější disciplínou je čtyřhra dívek, kterou hraje společně s židlochovickou Veronikou Srncovou. V kategorii U15 se obě staly mistryněmi ČR, mezi devatenáctiletými získaly překvapivé stříbrné medaile. Na sedmnáctkovém šampionátu pak přidaly jediný cenný kov, který se v jejich sbírce ještě nenacházel – bronz.

Předturnajová očekávání byla rozhodně vyšší. Na medaili mohla myslet Míša, která ale spolu s Michalem Vašátkem vypadla hned v prvním kole smíšené čtyřhry s pozdějšími vítězi Klimešem a Lajdovou. O medaili ve dvouhře ji pak připravila čtvrtfinálová porážka se Sabinou Milovou z Českého Krumlova. A konečně ve čtyřhře doplatila na zranění své stálé partnerky Dominiky Budzelové.

Berta v turnaji uhrála jedno kolo v každé disciplíně. V mixu skončila na raketě reprezentační dvojice Hubáček-Světničková. Ve dvouhře po vítězství nad českokrumlovskou Jakešovou po třech vyrovnaných setech podlehla Tereze Švábíkové. Konečně ve čtyřhře se dostala bez obtíží do semifinále, kde ale větší klid a herní kvalitu předvedly Sabina Milová s Janou Panochovou.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>