Pražské výběry ovládly turnaj U15 v Liberci

V Liberci v tělocvičně Technické univerzity v Harcově se konal o víkendu 1.-2. června 21. ročník tradičního turnaje regionálních výběrů kategorie U15. Na Falco Cupu startovaly také dva týmy Výběru Prahy. Celek “Praha I” vedl jako trenér Tomáš Krajča. Družstvo ve složení Míša Zelinková, Berta Ausbergerová (obě SK Prosek Praha), Jan Fiala (Astra Praha) a Matěj Hubáček (Meteor Praha) dokázalo v konkurenci 10 týmů reprezentujících to nejlepší z jednotlivých oblastí celý turnaj vyhrát, Výběr Prahy II obsadil krásné 5. místo.

Vítězné družstvo Falco Cupu 2013
Vítězné družstvo Falco Cupu 2013 – Výběr Prahy
Pražský tým procházel turnajem bez obtíží. V pětičlenné základní skupině si postupně poradil s celky Slovanu Vesec, Jiskry Nejdek a Východních Čech shodně 5:0. V závěrečném duelu o první místo ve skupině pak Pražané porazili Severní Čechy 3:0 (další zápasy se už pro úsporu času nedohrávaly). Obě prosecká děvčata měla stoprocentní bilanci. Míša odehrála kvalitní dvouhru proti Michaele Fuchsové z Pardubic – jejich hra snesla i velmi přísné měřítko, důslednější a přesnější v dlouhých výměnách byla Míša Z. z Prahy. Berta byla oporou týmu v párových disciplínách, když předvedla solidní podání i příjem a vynikající útočné údery.

V nedělním finále se Praha postavila proti týmu Jižních Čech. Po úvodní porážce Honzy Fialy od Petra Berana vyrovnala na 1:1 Míša, když přehrála Báru Hadáčkovou 22:20 a 21:9. Matěj a Honza pak na 3 sety podlehli páru Beran-Jindra, ale Míša s Bertou znovu vyrovnaly stav po výhře 21:6 14:21 a 21:12 nad dvojicí Šimoníková-Hadáčková. Rozhodující zápas a veškerá tíha spočívala na bedrech Matěje a Berty. Oba si s ní ale poradili na jedničku a po dvousetové výhře nad Jindrou a Šimoníkovou se mohli s celým týmem Prahy radovat z celkového vítězství!

Zmínku zaslouží také statečné a kvalitní výkony družstva B. To pod vedením Martina Vacka reprezentovali Adéla Vacková, Terka Typltová, Kristian Lecian a Pavel Synovec. Pražské “dvojky” dosáhly na páté místo, porazily silné Východní Čechy a ukázaly hezké individuální výkony i vzornou bojovnost a vzájemnou podporu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>