Soustředění RSC Praha: týden ve Skutči s Jirkou Provazníkem

PRÁCI I ZÁBAVU přinesly pestré tréninky v průběhu celého týdne
PRÁCI I ZÁBAVU přinesly pestré tréninky v průběhu celého týdne

Ve dnech 17.-23. srpna proběhlo v prostorách multifunkční haly města Skuteč soustředění Regionálního sportovního centra Prahy pod vedením trenérů Jiřího Provazníka a Tomáše Krajči. Celkem šestnáctka hráčů se připravovala na novou sezónu. Účastníky výběrového soustředění přitom byli hráči kategorií U15-U19, kteří patří mezi nejlepší v hlavním městě.

Nejpočetnější zastoupení měl oddíl Astra ZM Praha, jehož barvy hájila hned desítka hráčů: Terezy Kobyláková, Hřebíková a Járová, Adéla Antošová, Vojtové Brothánek a Sebera, David Waller, Kristian Lecian, Honza Fiala a Vítek Kulíšek. Za Sokol Meteor Praha Radotín na soustředění byli Tereza Typltová, Adéla Vacková a Jonatan Šercl. A konečně z SK Prosek Praha byli pozváni Václavové Podivín a Palán a Honza Vorlík.

Soustředění RSC bylo zaměřené na taktiku a dynamiku pohybu

Hlavními náměty do tréninku pro letošní soustředění RSC byly jednoznačně taktické prvky hry, kdy se tréninky zejména věnovaly nácviku úprav střehového postavení, co se týká vzdálenosti od sítě, volby strany kurtu a pozice vůči místu, odkud odehrává soupeř. Dalším velkým tématem byly taktické nácviky pro párové disciplíny – správné postavení v obraně, doplňování útočící dvojice a rotace hráčů při různých situacích, které nastávají ve čtyřhře či smíšené čtyřhře.

Druhým cílem soustředění RSC pak bylo posunou hráče ve vnímání stability a dynamiky pohybu – cvičilo se tedy mnoho náskokových variant pohybu, pracovalo na aktivaci, držení těžiště pod nohama a správném postoji při výpadech a doskocích.

Náročné tréninky v závěru letní přípravy

POSILOVÁNÍ čekalo hráče na závěr každého dne
POSILOVÁNÍ čekalo hráče na závěr každého dne

Pro většinu zúčastněných hráčů šlo už o druhé nebo třetí herní soustředění v řadě. Byla tak patrná únava, a to jak fyzického, tak i psychického rázu. Na druhou stranu relativní rozehranost umožnila pustit se do složitějších kombinací a pracovat na taktice na úkor základní úderové či pohybové techniky.

Velkou zkouškou výdrže a pevné vůle byly rozcvičky na začátku každého dne a na konci pak posilovací kruhové tréninky. Účastníci ale zvládli i variantu, kdy interval odpočinku zastupovalo skákání přes švihadlo, a ověřili si, že dokážou “kousnout” mnohem větší námahu, než by možná sami před tréninkem považovali za možné.

Vydařené soustředění bylo předposledním bodem letního programu pro zúčastněné hráče z oddílu SK Prosek Praha – na samotný závěr letní přípravy je čeká už v domovském prostředí haly v ulici Lovosická Deblová škola – týden tréninků, které se zaměří na taktiku párových disciplín pod vedením trenéra Standy Kohoutka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>