Vánoční soustředění 2014: na Proseku trénovali dospělí i „miminka“

Ve dnech 27.-30. prosince proběhlo v domácí tělocvičně na Proseku oddílové vánoční soustředění klubu SK Prosek Praha pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Dvě tréninkové skupiny obsáhly všechny kategorie od dospělých hráčů ligového družstva až po nejmladší členy přípravky, trenéry a jejich asistenty přezdívané „miminka“. Denně tak mohlo proběhnout osm tréninkových hodin, do nichž se zapojily více než tři desítky hráčů. Díky za pohodový průběh soustředění patří všem, kteří chodili a poctivě trénovali, starším, kteří ve velkém počtu a s ochotou a chutí pomáhali asistovat tréninkům mladších, i hráčům, kteří dorazili na zápasová odpoledne a poskytli cenný sparing našim juniorům.

Prohlédněte si: galerie fotografií

Tréninky se zaměřily na horní údery a útočnou hru

NEJMLADŠÍ ÚČASTNICÍ byla teprve pětiletá Klárka Tvrdíková
NEJMLADŠÍ ÚČASTNICÍ byla teprve pětiletá Klárka Tvrdíková

Kompletní program osmi tréninkových jednotek letos absolvovali tito stateční: Míša Zelinková, Michal „Koloušek“ Beznoska, Kačka Houšková, Vašek Palán, Dan Zelinka, Marek Schumpeter, Adam Šulc, Tomáš Krajča, Verča a Klára Tvrdíkovy, Alena Tylšová, Pepa Rákosník, Klára Viktorinová a Tomáš Orlík. Dalšími účastníky pak byli ve starší skupině hosté Anežka Nováčková, Klára Homolková, Adam Šářec a Jan Vitvera i naši kmenoví hráči Diana Pražáková, Dana Kykalová, Romča Čechová, Lucka Mocková, Jitka Benešová, Berta Ausbergerová, Zuzka Kvíčalová, Vašek Podivín a Šimon Pitro, mezi mladšími pak Kačka a Petr Krejčovi, Jana a Verča Flusserovy, Julča Sochorová, Kája Hejduková, Pepa Mrázek, Matouš Hlobil, Vojta Bican, Vendy Pauknerová, Klára Kučerová, Ondra Koranda a Gabča Kuptíková.

Tréninkový program mladší skupiny se zaměřil na horní údery, zejména dropy a klíry, správné nápřahy, odehrávání v dostatečné výšce a rozmanitost úderů ze zadní části kurtu. Součástí tréninků byly i nácviky pohybu po kurtu a kondiční cvičení, převažovala ale technická příprava, kterou umožnil vysoký počet asistentů a trenérů. Starší také pracovali na úderech ze zadní části kurtu, a to zejména na jejich rozmanitosti a možnostech útočné hry – trénovaly se tedy smeče, sekané dropy i útočné klíry.

Sledujte videoreportáž z tréninků:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>