Zimní soustředění RSC Praha: výběrové tréninky ve Vinoři

Ve dnech 2.-4. ledna proběhlo v tělocvičně základní školy Vinoř soustředění vybraných hráčů Prahy v kategoriích U15 a U13. Pod vedením trenérů Jiřího Provazníka a Tomáše Krajči se připravovala dvacítka hráčů z pěti oddílů hlavního města. Během tří dnů si hráči vyzkoušeli celou řadu prvků úderové techniky a pohybu po kurtu, soustředění bylo především zaměřeno na dvouhru.

Zimní soustředění využilo sparingu starších spoluhráčů

KONDIČNÍ SLOŽKU přípravy zastupovaly posilovací fáze na závěr každého dne
KONDIČNÍ SLOŽKU přípravy zastupovaly posilovací fáze na závěr každého dne

V počtu dvaceti hráčů pomáhali dosažení maximální tréninkové efektivity ochotní sparingové z řad starších členů Regionálního sportovního centra. Pomoci s nahazováním, nastřelováním a korekcí techniky přišli Michal a Matěj Hubáčkovi, Dean Brabec, Vojta Brothánek, Honza Fiala, Berta Ausbergerová, Vašek Palán, Adéla Vacková a Terka Typltová.

Páteční tréninky se zaměřily na nácvik obranných úderů v zadní části kurtu, cvičila se také technika roztočeného kraťasu na síti. V sobotu navázala rozmanitost z přední části kurtu – kraťasy a loby, spojená s taktickým cvičením pro správnou úpravu střehového postavení vůči odehranému míči. Odpoledne pak bylo věnováno náskokovým variantám pohybu, sklepávání na síti a stick smeči.

V neděli pak tréninkový program uzavřela cvičení drajvů, smeče a obrany, a to včetně krátké obrany křížem. Odpolední fázi tradičně uzavíraly zápasy se zapojením starších spoluhráčů, kteří radili v taktice a opravovali technické chyby.

Prohlédněte si videoreportáž z tréninků:

Stínem na výběrovém soustředění RSC byla pouze neúčast některých hráčů v části programu pro zdravotní obtíže. Pozitivem naopak chuť do hry, motivace a snaha valné většiny zúčastněných. Z proseckých svěřenců trenéra Tomáše Krajči se zúčastnili Šárka Vlášková, Vašek Podivín, Vašek Obhlídal, Adam Šulc, Dan Zelinka a Dan Kubiš. Ty dále doplnila početná enkláva z pražské Astry: Terka Járová, Terka Kobyláková, Adéla Antošová, Valentina Sonnková, Vojta Sebera, Vítek Kulíšek, Patricie Klailová a Vráťa Erhart. Z pražského Meteoru byli pozváni Ema Staňková, Kateřina Mikelová a Michal Forejt, z Hamru Praha Radka Šilhavá a z BK Arion Praha Vojtěch Bízek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>