Zimní soustředění SK Prosek Praha: do útoku!

Ve dnech 27.-30. prosince proběhlo v tělocvičně SK Prosek Praha v Lovosické zimní soustředění hráčů ligového oddílu. V hale se střídaly dvě skupiny badmintonistů. Mladé naděje z přípravky a žákovských družstev měly dvoufázové tréninky v ranních a brzkých odpoledních hodinách. Po nich pak přišli na řadu starší junioři a také dospělí hráči, kteří zároveň pomohli i s tréninky svých mladších kolegů a možná budoucích nástupců. Denní program uzavíral dvouhodinový prostor pro volné zápasy, kam jako sparingpartneři dorazili také extraligoví hráči z Astry a Kladna.

Zimní soustředění se zaměřilo na zadní část kurtu

PROSEČTÍ JUNIOŘI se stali vedle hráčů také trenéry svých mladších kamarádů
PROSEČTÍ JUNIOŘI se stali vedle hráčů také trenéry svých mladších kamarádů
Tréninkový program pro osm fází v tělocvičně zahrnoval zejména cvičení na techniku úderů v zadní části kurtu. Mladší hráči se učili správnému nápřahu a provedení klírů a dropů, došlo také na vytoužené smeče. Krom toho došlo v tréninku i na nácvik pohybu po kurtu a dlouhého podání, či na cvičení vysokého zásahu při hraní úderů v zadní části hřiště. Junioři a dospělí měli program o poznání intenzivnější a zaměřený na útočnou hru zezadu s přechodem na síť. Tréninky se zaměřily na techniku útočných a zadržených úderů ze zadního forehandu i přes hlavu z backhandového rohu. Cílem bylo dosažení nepředvídatelnosti a pestrosti při útoku, dynamického pohybu a využívání útočných příležitostí ve hře, a také zrychlení švihu rakety a zkrácení nápřahů na údery.

Zápasové tréninky probíhaly po absolvování dvou fází, a tak byly mnohdy také zkouškou vůle všech zúčastněných. Ale možnost zahrát si proti skvělým hráčům z domácího oddílu i proti hostům z extraligy vyburcovala prosecké juniory a došlo také na opakované výzvy, které končily trestným cvičením kliků, sklapovaček i dřepů s výskokem pro poražené.

Domácí prostředí bylo přínosem

Velkým kladem byla možnost uspořádat soustředění v domácí tělocvičně na Proseku. To umožnilo účast řady hráčů, kteří absolvovali z různých důvodů jen část programu, a také propojení tréninků mladší a starší skupiny, kdy se starší junioři prostřídali v pozici asistentů hlavního trenéra a pomohli s nastřelováním, vedením cvičení a opravováním mladších svěřenců. Velký dík patří všem zúčastněným za poctivý přístup a dobrou tréninkovou atmosféru.

Jak to vypadalo v praxi, si můžete prohlédnout v reportáži z produkce BadmintonCoach.cz:

Na vánoční soustředění bezprostředně po Novém roce naváže další příprava v rámci RCM Praha, kdy necelá dvacítka vybraných hráčů podstoupí tréninky pod vedením Tomáše Krajči a Radka Holaty ve Vinoři. Badmintonisté zkrátka nemají žádný “zimní spánek”, ale právě naopak: mrazivou, ale poctivou dřinu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>