Prosecké juniorky sbíraly medaile na mistrovství ČR

Plzeň hostila o víkendu 27.-28. dubna mistrovství České republiky do 15 let. Oddíl SK Prosek Praha reprezentovaly Michaela Zelinková a Berta Ausbergerová. Dvě talentované hráčky v turnaji vedl kouč Tomáš Krajča.

Míša Zelinková se stala mistryní ČR ve čtyřhře dívek

MÍŠA ZELINKOVÁ během porady s koučem po prvním setu semifinále dvouhry
MÍŠA ZELINKOVÁ během porady s trenérem
Míša vstupovala do turnaje s velkými ambicemi. Na zlatou medaili mohla reálně myslet ve všech disciplínách! Podle očekávání se prosadila na nejvyšší příčku ve čtyřhře dívek a společně s Dominikou Budzelovou se staly mistryněmi ČR!. Ve dvouhře dívek a ve smíšené čtyřhře spolu s Michalem Vašátkem přidala Míša ještě dvě bronzové medaile!

Se třemi medailovými “zářezy” se Míša stala nejúspěšnější hráčkou turnaje. Žádná z jejích soupeřek se nedokázala probojovat na stupně vítězů ve všech disciplínách.

V nadcházejících dnech si bude Míša plnit repretentační povinnosti v juniorském národním týmu. Pod vedením trenérů Petra Koukala a Stanislava Kohoutka absolvuje nejprve obvyklé třídenní soustředění v Nymburku, následně odcestuje se svými spoluhráči z kádru “lvíčat” na mezinárodní turnaj Bodensee Jugendturnier v německém Friedrichshafenu.

Tomáš Krajča: “Vždycky je možné dosáhnout více a od holek se na MČR U15 hodně očekávalo. Ukázaly ale, že byly kvalitně připraveny, podaly výborné výkony a získaly jednu zlatou a tři bronzové medaile.”

Berta Ausbergerová získala bronzovou medaili v deblu

Berta je o rok mladší než Míša, přesto už také měla na republikovém šampionátu medailové ambice. Los byl ale nemilosrdný: ve všech disciplínách jí svedl právě proti Míše… Berta tedy alespoň díky nasazení získala bronzovou medaili ve čtyřhře dívek s Veronikou Srncovou, ve dvouhře a mixu spolu s Jiřím Burešem obsadila páté místo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>