Badminton School Camp v Brně: spolupráce se španělským trenérem

Ve dnech 20.-25. července proběhl v Brně v tělocvičně ZŠ Jehnice a Yonex Aréně první termín letního campu badmintonové školy Tomasze Mendreka. Hlavním trenérem byl Oscar Martinez Salán – španělský kouč se zkušenostmi z práce v národním centru v Oviedu a aktuálně druhý hráč španělského žebříčku dospělých. Trenérský tým pak doplnili Tomasz Mendrek, kouč národní reprezentace dospělých i juniorů a olympionik z Barcelony 1992, jeho žena Martina, trenérka aerobiku Vendula Řeholová a také Tomáš Krajča.

Trénink v Brně: práce na kurtu, běhání i aerobik

Pestrý program tréninkového týdne zahrnoval dvě tréninkové jednotky badmintonu každý den, kondiční trénink v rámci odpoledního programu a oblíbené večerní aerobikové či posilovací “vsuvky” vedení buď Tomaszem Mendrekem nebo Vendulou Řeholovou. Účastníci si bez diskuse museli sáhnout na dno sil, zároveň jim ale tréninky nabídly inspirativní program přizpůsobený přechodnému a předzávodnímu období. Krátký vhled do badmintonové části nabízí čtyřminutová videoreportáž:

Oscar Martinez Salán: “Nikdy neříkej: nemohu.”

Trenér Oscar Martinez Salán má během svých 14 dnů v České republice nabitý program. Po skončení prvního campu v pátek 25. července se přesunul do Prahy, kde vedl trenérský seminář o španělském systému výchovy talentů pro vedoucí RSC a další zájemce z řad českých koučů. Od pondělka 28. ho čeká druhý termín badmintonového campu a poté přesun do Ekvádoru, kde bude dva měsíce působit jako sparing a kouč národního týmu. Také na cestu do Ekvádoru jsme se ptali v rozhovoru pro BadmintonWeb.cz:

Necelé tři desítky účastníků brněnského campu mohly odjíždět do svých domovských klubů s pocitem dobře odvedené práce. A kdo ví, v kolika oddílech se letos začnou hrát oblíbené rozcvičkové soutěže jako “nebe-peklo” ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>