Kralupy 2014: letní soustředění mládeže SK Prosek Praha

Ve dnech 2.-8. srpna proběhlo letní soustředění mládežnických celků oddílu SK Prosek Praha v tělocvičně v Kralupech nad Vltavou. Více než čtyřicet badmintonistů pod vedením sedmičlenného trenérského týmu využilo ubytovacích kapacit hotelu Sport, haly U Cukrovaru, sokolského atletického areálu a také přilehlých trávníků a parku s dlouhým a strmým schodištěm.

Soustředění pod vedením hlavního trenéra Tomáše Krajči bylo zaměřeno na vstupní badmintonovou a stále ještě i obecnou kondiční přípravu. Svým účastníkům tak nabídlo náročný a pestrý program vždy ve dvou trojhodinových blocích během každého dne.

Týden v Kralupech: náročná, ale kvalitní příprava

POSILOVACÍ a stabilizační cviky byly pravidelnou součástí tréninku
POSILOVACÍ a stabilizační cviky byly pravidelnou součástí tréninku
Mladí prosečtí hráči od kategorie přípravek až po juniorské reprezentantky a hráče ligového celku pracovali na základech úderové techniky a pohybu, zafixování pohybových vzorců, dynamice a stabilitě na kurtu, a hráli také řadu taktických kombinací zaměřených na rozmanitost úderů a jejich křivek.

V rámci atletického programu si pak mohli badmintonisté vyzkoušet i řadu doplňkových sportů, letošní premiéru zažilo chození po slacklajně, nechyběly dovednostní disciplíny s míčem, basketbal či fotbal, aerobiková rozcvička a také večerní posilovací kruháč.

Pro mladší pak byla připravena řada večerních her, určených k lepšímu seznámení a vzájemnému poznání účastníků a také vyplnění večerních hodin na hotelu. Pantomimovou soutěž či lidské pexeso si užili báječně všichni, včetně vedoucích.

Soustředění v Kralupech: začátek badmintonového tréninku

AEROBIK zpestřil program posledního dne
AEROBIK zpestřil program posledního dne
Vydatná porce tréninku v prostorách kralupské tělocvičny a blízkého okolí je pouze prvním bodem v nabitém programu letních oddílových akcí. Prosečtí badmintonisté budou ve své přípravě i nadále pokračovat na soustředění dospělých (a vybraných juniorů) v Dobřichovicích, následně čeká starší buď reprezentační nebo výběrové soustředění, mladší pak letní badmintonová školička. Celý program pak uzavře v posledním srpnovém týdnu deblová škola – soustředění zaměřené na nácvik párových disciplín.

Už kralupské soustředění odhalilo, že v proseckém oddílu najdeme skupinu motivovaných a šikovných hráčů, kteří tak mají připraveny ty nejlepší podmínky pro svůj sportovní rozvoj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>