Finty v tréninku: forehandový kraťas křížem z příjmu

Místem, kde se dají ve hře poměrně často uplatnit překvapivé údery a finty, je zcela jistě příjem podání. Dnes si ukážeme jednu hezkou a zároveň užitečnou fintu pro dvouhru. Z krátkého podání soupeře se hraje překvapivý forehandový kraťas křížem (při příjmu praváka z levé strany) nebo po čáře (při příjmu praváka z pravé strany).

Forehandový kraťas křížem spoléhá na rychlou změnu držení

Princip této finty je výrazné, dlouhé naznačení opačné varianty rozehrání. Postavení rakety forehandovou stranou výpletu napravo od míčku dává najevo, že úder pravděpodobně odletí do levé strany. Krátce před zásahem ale hráč změní úhel hlavy rakety a pohybem lokte směrem doprava a také otevřením zápěstí umožní rozehrání do opačné strany.

Pokud máte pocit, že forehandový kraťas křížem z příjmu vám “vylomí ruku z kloubů”, je téměř na místě – jde o trochu nepřirozený pohyb, nicméně ten, kdo má uvolněnou ruku a rychlé prsty, poradí si s ním jedna radost. V našem instruktážním videu ukazuje provedení fintičky z příjmu Adéla Vacková, hráčka pražského Meteoru, během zimního soustředění RCM Praha – výběrů nejlepších žáků z hlavního města.

V podání mistra: sledujte Petera Gadeho

A abyste věřili, že tuhle fintu opravdu je možné použít v zápase, dodáváme ještě důkaz místo slibů. Peter Gade versus Woong Chong Hann a provedení forehandového kraťasu křížem, při kterém si Gade sice vizuálně bezmála zlomí zápěstí, soupeř ale zůstává jen bezmocně koukat, kam vlastně míč od dánské legendy odletěl…

PS: a opravdu to nebyla “náhoda” ani “jediná výjimka”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>